Újra a görög murván

posted in: Rallye, Rallye EB | 0

A rallye Eb a sokáig hírhedt pályáiról ismert Acropolis Rallye-val folytatódik. Hosszú ideig ez volt az a verseny, amit leginkább “túlélni” kellett, már az felért egy győzelemmel.

Az utóbbi időben már nem ilyen durva a helyzet, a görög rendezők sokkal autó- és versenyzőkímélőbb, de koránt sem könnyű szakaszokat jelölnek ki. A 2017-es verseny első, már tétre menő eseménye az Iseum Rallye-n nálunk is megjelent Kvalifikáció volt, amit a fiatal, mindössze 18 esztendős, lett licence-szel versenyző, de orosz, Nikolay Gryazin nyert meg – és a 10. rajthelyet választotta. Ő volt, aki a Kanári szigeteken olyan látványosan érkezett egy körforgalomhoz. Érdi Tibiék a 10. leggyorsabbak voltak, és 3-nak indulnak!

A 2017-es Acropolis kvalifikációján így rongyolt végig.